•  

O nás

Gastroservis MM s.r.o

Viac ako 20 ročné profesionálne skúsenosti zakladateľa spoločnosti Mareka Mruza začínali najmä v reštauračných vozňoch vlakov vyššej kvality na Slovensku a v Európe. Postupne rozširoval svoje portfólio služieb, pričom v roku 2012 prešla firma transformáciou na s.r.o. V duchu hesla „Gastroservis MM vám ponúka viac“ poskytuje svoje služby s pridanou  hodnotou  s dôrazom na kvalitu, originalitu, čerstvosť. Jednotlivé časti skupiny „restaurak.sk“ s 20 zamestnancami a 40 externými spolupracovníkmi,  zabezpečujú stravovanie Jedálne Vojvodská v Košiciach, komplexné cateringové služby, prenájom inventáru a mobiliáru, veľkokapacitné párty stany,  ako aj vlastnú domácu múčnu výrobu kysnutých aj nekysnutých výrobkov. Zakladateľ a konateľ spoločnosti Marek Mruz je zároveň aktuálne prezidentom svetového združenia Aregala Slovensko – kuchári bez hraníc. Spolupracujeme tiež s medzinárodnou organizáciou Euro Toques.

„KDEKOĽVEK A KEDYKOĽVEK“

AREGALA Slovensko

Exkluzívne celosvetové združenie šéfkuchárov, ktorí veria vareniu a varia srdcom, pretože dobré jedlo spája ľudí a otvára hranice. Šíria bohaté gastronomické tradície našich predkov. Ich ingredienciami sú poctivá príprava, čerstvé a kvalitné suroviny a vášeň pre varenie. Slovenskí šéfkuchári a kuchári prostredníctvom združenia Aregala – kuchári bez hraníc, pomáhajú bez nároku na odmenu v krízových situáciách po celom svete. Združenie poskytuje odborné poradenstvo, konzultácie aj školenia v oblasti gastronómie, technické a technologické poradenstvo. Na partnerských členských pracoviskách sa Aregala aktívne venuje rozvoju vzdelávania a odborného napredovania študentov.

Euro toques international

Euro -Toques je medzinárodná organizácia, ktorá predstavuje elitu kuchárov Európy a majiteľov reštaurácií rešpektujúcich režim zdravého stravovania. Počet členov v súčasnosti prekročil 4 500, pričom ide iba o profesionálov pôsobiacich v oblasti hotelierstva, reštaurácie s tradíciou, zariadenia uvedené v Michelin Guide alebo iných spoločností verejného stravovania. Všetci členovia sa musia riadiť čestným kódexom cti šéfkuchára, ktorý je štatútom organizácie. Euro-Toques je jedinou medzinárodnou profesionálnou organizáciou, ktorá udržuje a propaguje európske kulinárske dedičstvo. Sídli v Bruseli a má stálu kanceláriu v Európskom parlamente a vo Výbore regiónov.